Wiadomości

Zdemolował sześć aut. Już usłyszał zarzuty

Data publikacji 09.03.2021

Sześć uszkodzonych samochodów to efekt działania 20-latka, który mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie szedł ulicą Spokojną w Bydgoszczy i demolował zaparkowane auta. Młody bydgoszczanin został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (07.03.2021) około godz. 21.30 dyżurny z komisariatu na bydgoskich Wyżynach otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który ma demolować pojazdy zaparkowane przy ul. Spokojnej w Bydgoszczy.

W związku z tym dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali świadków, którzy wskazali im, gdzie może być sprawca. Ten na widok mundurowych zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 20-letni bydgoszczanin uszkodził sześć samochodów osobowych: wyrwał lub uszkodził lusterka, wgniótł karoserię, uszkodził powłokę lakierniczą i zderzak, zbił lampę, wyrwał tablicę rejestracyjną. Pokrzywdzeni wartość poniesionych strat oszacowali na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Bezpośrednio po zdarzeniu został sprawdzony stan trzeźwości sprawcy. Przeprowadzone badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj (08.03.2021) po wytrzeźwieniu 20-latek usłyszał sześć zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony