Wiadomości

Zachowanie kierowców w oku kamery policyjnego drona

Data publikacji 11.03.2021

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na drogach powiatu bydgoskiego. Tym razem przy pomocy drona obserwowali ruch w rejonie przejścia dla pieszych na DK 10 w Przyłubiu. Zachowania kilku kierowców daleko odbiegały od prawidłowych.

Bydgoscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tym razem pod lupę wzięli zachowanie kierowców na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Policjanci obserwowali, po raz pierwszy przy pomocy drona, zachowania kierujących w rejonie znajdującego się w tej miejscowości przejścia dla pieszych.

Jak widzimy na załączonym filmie nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 4 kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów wyprzedzając inne pojazdy na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim.

Taryfikator przewiduje za powyższe wykroczenie 200 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

Okazało się również, że jeden z kierowców był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego czy Zakładu Karnego w związku z niezapłaconą grzywną za wcześniejsze przewinienia.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Autor:
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

  • dron w powietrzu
  • dron stoi na ziemi
  • policjanci stoją koło drona z urządzeniem do sterowania

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony