Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla dwóch mężczyzn zatrzymanych po pościgu

Data publikacji 15.03.2021

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafili dwaj mieszkańcy powiatu brodnickiego, którzy usiłowali uniknąć kontroli drogowej, podczas ucieczki popełnili kilkanaście wykroczeń i mieli przy sobie narkotyki. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, udzielania ich nieletnim, a kierowca dodatkowo odpowie za to, że nie zatrzymał się na wyraźne polecenie policjantów. Aresztowanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w minioną środę (10.03.21), kilka minut przed 8.00 rano. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu szkoły w miejscowości Bobrowo „kręcą się” dwaj podejrzanie zachowujący się mężczyźni. Na miejsce wysłany został najbliższy patrol ruchu drogowego. Siedzący w seacie mężczyźni, widząc zbliżający się w ich kierunku radiowóz, nagle ruszyli z parkingu i zaczęli się oddalać. Funkcjonariusze dali więc kierowcy sygnały do zatrzymania się, jednak ten zignorował je i kontynuował ucieczkę, w trakcie której popełnił szereg niebezpiecznych wykroczeń.

Po kilkunastu kilometrach, w miejscowości Mileszewy, auto zatrzymało się, a kierowca oraz pasażer próbowali ucieczki pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn, którzy byli agresywni i nie chcieli podać danych osobowych. Jak się okazało, 20-letni kierowca i jego 18-letni pasażer uciekali, bo mieli przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli przy nich woreczki strunowe z niewielkimi ilościami marihuany. Policjanci odnaleźli również słoik z suszem roślinnym o wadze 58 g, który mężczyźni wyrzucili w trakcie ucieczki. Obaj zatrzymani trafili do brodnickiej komendy.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniemu kierowcy uprawnienia i naliczyli 36 punktów karnych za popełnione wykroczenia. Mężczyzna będzie musiał uiścić opłatę za wystawione mandaty karne w wysokości 2 800 złotych. Odpowie on również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających i udzielania ich nieletnim. Ponadto została od niego pobrana krew do badań pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. 

18-letni pasażer natomiast ukarany został mandatami w wysokości 1 200 złotych. Podobnie jak jego starszy znajomy pasażer odpowie także za przestępstwo posiadania środków odurzających oraz udzielania ich nieletnim.

W piątek (12.03.21) brodnicki sąd aresztował tymczasowo obu zatrzymanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia.   

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony