Wiadomości

Policjanci z Aleksandrowa udaremnili przestępczą działalność

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do lokalu wymiany kryptowaluty. Dzięki zapisom z monitoringu, zabezpieczonym do innych spraw, jeden z nich nie uniknie kary za popełnione wcześniej kradzieże. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty.

W miniony poniedziałek (15.03.21), dyżurny aleksandrowskiej policji odebrał zgłoszenie od obsługi monitoringu lokalu gdzie znajduje się urządzenie do wymiany kryptowaluty. Wynikało z niego, że dwóch mężczyzn, przy użyciu łomów, próbuje włamać się do maszyny. Policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce zgłoszenia, gdzie na gorącym uczynku zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi z mężczyzn zdołał zbiec ze skradzionymi z lokalu kamerami.

Dzięki pozyskanym informacjom i zapisom z monitoringu już następnego dnia (16.03.21) policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. Dzięki zapisom z monitoringu, zabezpieczonym do innych kradzieży, policjanci szybko ustalili, że drugi z zatrzymanych ma na koncie znacznie więcej. Okazało się, że 34-latek, na początku marca, ukradł przyczepkę samochodowej o wartości 2 000 złotych a tydzień później 2 drabiy wartości 1 200 złotych. Łupy, łącznie z kamerami, przechowywał w pustostanie. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

W środę zatrzymani usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem, drugi dodatkowow za jeszcze dwie kradzieże.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony