Wiadomości

Czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego odpowie za włamania do altanek

Data publikacji 18.03.2021

Po dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tego przestępstwa usłyszało czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego, pow. brodnicki. Mężczyźni działali na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku na terenie ogródków działkowych. Ich łupem padał różnego rodzaju sprzęt czy narzędzia, ale także artykuły spożywcze. Grozi im do 10 lat więzienia.

Brodniccy policjanci, wspólne z funkcjonariuszami z Jabłonowa Pomorskiego, od listopada ubiegłego roku pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych i przyczepy kempingowej. Wtedy na przełomie listopada i grudnia na terenie Jabłonowa doszło do serii tego typu przestępstw, gdzie z kilku budynków skradzione zostały m.in. elektronarzędzia, kosiarki, radia, a nawet artykuły spożywcze. Sprawcy usiłowali również ukraść wannę żeliwną i włamać się do przyczepy kempingowej.

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych pozwolił na zatrzymanie w miniony poniedziałek (15.03.21) czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego w wieku od 31 do 40 lat. Mężczyźni usłyszeli po dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony