Wiadomości

Policjanci z Mroczy kontrolowali sklepy z uwagą na przestrzeganie obostrzeń

Rola policjantów w zwalczaniu pandemii, szczególnie poprzez egzekwowanie od obywateli przestrzegania wprowadzonych obostrzeń, jest znacząca. Funkcjonariusze między innymi kontrolują sklepy i sprawdzają czy klienci, a także pracownicy stosują się do obowiązujących nakazów. Ostatnio takie sprawdzenia prowadzili Policjanci z Mroczy, którzy w przedświątecznym czasie sprawdzali placówki handlowe, nie stwierdzili nieprawidłowości.

Każdego dnia na terenie kraju notowana jest bardzo duża ilość osób zakażonych COVID-19. To, czy wirus będzie się rozprzestrzeniał zależy tylko od nas, naszego zachowania i racjonalnego podejścia do wprowadzonych obostrzeń.
W dalszym ciągu bardzo ważne jest zasłanianie maseczkami nosa i ust, a w przedświątecznym czasie zachowanie klientów i personelu sklepów na terenie miasta sprawdzali policjanci z komisariatu w Mroczy, pow. nakielski. Mundurowi zwracali również uwagę na ilość osób przebywających w placówkach i zachowywanie przez klientów odpowiedniego dystansu w kolejkach przy kasach.

Nieprawidłowości nie stwierdzono, jednak sprawdzenia tego typu, z myślą o bezpieczeństwie obywateli, prowadzone będą w dalszym ciągu. Policjanci apelują do mieszkańców powiatu: nie lekceważmy wprowadzonych obostrzeń. Tylko dzięki racjonalnemu podejściu do sprawy możemy zmniejszyć transmisję wirusa.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz