Wiadomości

Kierowca uderzył w radiowóz, pasażer zatrzymany za posiadanie narkotyków

Data publikacji 02.04.2021

Funkcjonariusze wąbrzeskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault, którym jechało czterech nastolatków. Młody kierowca, cofając, uderzył w zaparkowany radiowóz, na szczęście nikt nie doznał obrażeń, ale był to dopiero początek kłopotów młodych mężczyzn.

Sytuacja miała miejsce w środę (31.03.21) po 22:00. Policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego zauważyli osobowe renault, którym podróżowało czterech młodych mieszkańców Wąbrzeźna znanych mundurowym ze swoich występków w przeszłości. Kiedy mundurowi zatrzymali auto do kontroli drogowej na ulicy Grudziądzkiej, parkując a nim, wyraźnie zdenerwowany młody kierowca zaczął nagle cofać i uderzył w radiowóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci podjęli czynności w związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym. Kierowca renault był trzeźwy, okazało się, że prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku dni. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem. Uwagę policjantów zwróciło jednak zachowanie pasażerów renault. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili w pojeździe ponad 5 g amfetaminy. W związku z faktem, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie przyznawali się do kogo one należą,  trzech 18-latków i jeden 17-latek trafili do policyjnego aresztu.

Nazajutrz, po dokonaniu przeszukań ich mieszkań z użyciem psa wyszkolonego do znajdowania narkotyków, zarzut usłyszał jeden z 18-latków, który przyznał się do posiadania środków odurzających. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak