Mieszkańcy wyeliminowali kompletnie pijanego kierowcę - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Mieszkańcy wyeliminowali kompletnie pijanego kierowcę

Data publikacji 06.04.2021

Personel jednego z mroteckich sklepów, widząc pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę renault, natychmiast zareagował. Pomocy w odebraniu kluczyków kierowcy, udzielił też jeden z klientów. Dzięki determinacji obywateli kompletnie pijany 61-latek został wyeliminowany z ruchu.

Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę (3.04.21 r.) do południa. Dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jeden z klientów sklepu przyjechał na zakupy autem, a jest pijany.

Skierowani na miejsce policjanci od personelu dowiedzieli się, że mężczyzna, którego dotyczyło zgłoszenie przyjechał do sklepu autem, a po wejściu na halę kupił produkty spożywcze i dwukrotnie próbował kupić też alkohol. To jednak to mu się nie udało, gdyż obsługujące go kasjerki, widząc w jakim jest stanie, odmówiły mu jego sprzedaży.

Kiedy 61-latek opuścił sklep, personel wyszedł za nim, a widząc, że wsiada za kierownicę zaparkowanego nieopodal renault, zgłaszające poprosiły o pomoc jednego z klientów, który odbierając mężczyźnie kluczyki, uniemożliwił mu jazdę samochodem. Długo nie trwało, jak mundurowi znaleźli opisywanego mężczyznę, kiedy pieszo spacerował mroteckimi ulicami. Został zatrzymany i dowieziony do komisariatu, gdzie użyty alkomat wykazał w jego organizmie aż 2 promile alkoholu.
61-latek stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zachowanie kierowcy oceni sąd, a postawa personelu sklepu i zaangażowanego w całą sytuację przypadkowego klienta z pewnością zasługuje na słowa uznania. Dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszających być może nie doszło do tragedii.

 

 

 

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz