Jedź wolniej, żyj i daj żyć innym - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Jedź wolniej, żyj i daj żyć innym

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci systematycznie apelują do kierowców o jazdę z bezpieczną i dopuszczalną prędkością. Gdy dojdzie do wypadku, to trochę późno na refleksję.

Nie ma praktycznie dnia, by policjanci inowrocławskiej „drogówki” nie namierzyli kierowców za przekroczenie prędkości. Podczas rozmowy z kierującymi patrole przypominają przepisy i tłumaczą zastosowanie oraz skutki ich łamania. Prędkość cały czas pozostaje jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Na terenie powiatu inowrocławskiego patrole ruchu drogowego zatrzymały do kontroli kilka kolejnych osób za przekroczenie prędkości. Z racji tego, że pojazdy jechały w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy.

W Batkowie gmina Inowrocław patrol namierzył forda. Pojazd jechał 104 km/h. Kierował nim 44-letni mężczyzna. Przez Złotniki Kujawskie przemieszczał się kierowca mazdy. 35-letni mężczyzna  jechał z prędkością 107 km/h. Ponownie w Batkowie  kierowca samochodu marki Chrysler poruszał się z prędkością 106 km/h. Pojazd prowadził 48-letni kierujący. W Inowrocławiu kierujący samochodem marki Mercedes, 34-letni kierujący jechał z prędkością 111 km/h.

Jeśli siadasz za kierownicę, jedź tak, by dotrzeć do celu podróży i wrócić bezpiecznie do swojej rodziny.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak