Chciał uniknąć kontroli, a sam „wywiózł się w pole” - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Chciał uniknąć kontroli, a sam „wywiózł się w pole”

W Nowych Mostach na drodze krajowej nr 16 26-letni kierowca hyundaia nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Krótka ucieczka zakończyła się na polu uprawnym. Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W środę (7.04.21 r.) w miejscowości Nowe Mosty policjanci z grudziądzkiej „drogówki” kontrolowali prędkość. Około 8.00 ujawnili kierującego hyundaiem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 27 km/h.  W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierowca – mieszkaniec powiatu olsztyńskiego - postanowił zignorować znaki dawane przez funkcjonariusza, skręcił gwałtownie w drogę podporządkowaną i zaczął uciekać. Po przejechaniu około 50 m wjechał w pole uprawne. Warunki atmosferyczne oraz aktualny stan gruntu spowodowały jednak, że pojazd nie mógł kontynuować jazdy i ugrzązł w błocie.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania kierowcy. 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je kilka lat wcześniej, ponadto okazało się, że nie była to jego pierwsza ucieczka przed policją. Wcześniejsza zakończyła się wyrokiem sądowym w postaci 3-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów silnikowych, który nadal obowiązuje.

Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz