Wiadomości

Bydgoscy policjanci włączyli się w akcję „Patrz w lusterko motocykle są wszędzie”

Data publikacji 18.04.2021

Bydgoska „drogówka” włączyła się w ogólnopolską akcję „Patrz w lusterko motocykle są wszędzie”. Policjanci wspólnie z motocyklistami z Mundurowego Klubu Motocyklowego RP Region Bydgoszcz przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. To czas, kiedy jesteśmy bardziej aktywni, ale to też czas, kiedy miłośnicy jednośladów wyjeżdżają swoimi maszynami na drogi. Większa ilość motocykli na drogach to też sygnał dla kierowców samochodów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów.

Dlatego wczoraj (17.04.2021) przed południem w godzinach 9:00 – 12:00 policjanci z bydgoskiej drogówki wspólnie z motocyklistami (10 osób) włączyli się w ogólnopolską akcję, koordynowaną przez Stowarzyszenie Polski Ruch Motocyklowy, pod nazwą "Patrz w lusterko motocykle są wszędzie". Funkcjonariusze wraz z motocyklistami prowadzili kontrole w dwóch punktach, na ulicy Fordońska a Włościańska oraz na ulicy Jana Pawła II (zatoka ITD) w Bydgoszczy, gdzie w tym samym czasie szkoliło się 10 policjantów z obsługi mierników prędkości.

Funkcjonariusze w trakcie działań mierzyli prędkość kierowców. W trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność oraz czujność tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści rozdawali kierowcom naklejki i namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Czasami takie dodatkowe spojrzenie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Motocyklistów tak naprawdę nic nie chroni, dlatego czasami zdarzenia drogowe z ich udziałem kończą się niejednokrotnie tragicznie.

Podczas działań policjanci skontrolowali 26 pojazdów. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców i nałożyli na nich siedem mandatów karnych oraz zastosowali cztery pouczenia. Funkcjonariusze zatrzymali też jedno prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

  • policjanci kontrolują samochód, obok stoją motocykle
  • policjant daje znak do zatrzymania na ulicy
  • motocyklista rozmawia z kierowcą samochodu
  • policjanci kontrolują samochód
  • motocyklista rozmawia z kierowcą samochodu, obok stoją motocykle, a w oddali radiowozy
  • policjant kontroluje samochód
Powrót na górę strony