Wiadomości

Wpadł z narkotykami, bo nie miał założonej maseczki ochronnej

Data publikacji 19.04.2021

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali mieszkańca Koronowa, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie ponad 100g marihuany. Wpadł, bo nie przestrzegał obostrzeń. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w piątek (16.04.2021) około godziny 23:30 przy ulicy Szubińskiej, wówczas patrol z bydgoskiej komendy zauważył mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Osoba widząc funkcjonariuszy zachowywała się bardzo nerwowo. Policjanci wylegitymowali mężczyznę.

W trakcie interwencji mężczyzna nie podporządkowywał się wydawanym poleceniom i kurczowo trzymał plecak. W pewnym momencie próbował nawet uciec, lecz bezskutecznie. Był bardzo agresywny, szarpał się z funkcjonariuszami i nadal nie wykonywał ich poleceń. Po obezwładnieniu mężczyzny, szybko okazało się co było tego przyczyną.

Policjanci znaleźli w jego plecaku opakowanie z tworzywa sztucznego z marihuaną. 31-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam, po przeważeniu opakowania okazało się, że zabezpieczono ponad 100g marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie mieszkaniec powiatu bydgoskiego został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (19.04.2021) 31-latek trafił przed oblicze sądu, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski