Najpierw okradł sklep, a potem ubliżał policjantom - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Najpierw okradł sklep, a potem ubliżał policjantom

Data publikacji 22.04.2021

Policjanci zatrzymali 38-latka, który chwilę wcześniej okradł sklep na Zazamczu we Włocławku. Niezadowolony z tego faktu złodziej postanowił wyładować swą złość, ubliżając mundurowym. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, odpowie nie tylko za kradzież, ale również za znieważenie funkcjonariuszy.

We wtorek (20.04.21) około 19.00 policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP we Włocławku zostali skierowani do sklepu na os. Zazamcze, w którym chwilę wcześniej doszło do kradzieży środków czystości. Sprawca miał uciec z towarem wartości kilkudziesięciu złotych, za który nie zapłacił.  
Na miejscu mundurowi ustalili rysopis złodzieja i rozpoczęli jego poszukiwania. Szybko dostrzegli mężczyznę na jednej z pobliskich ulic i zatrzymali go. 38-latek miał przy sobie artykuły, które chwilę wcześniej ukradł ze sklepu.
Najwyraźniej nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, bo zdenerwowała go obecność funkcjonariuszy. Swoją złość postanowił wyładował na policjantach i zaczął im ubliżać.
Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za wykroczenie kradzieży, ale też za znieważenie funkcjonariuszy, za co grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak