Amatorzy katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Amatorzy katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 22.04.2021

Golubsko-dobrzyńscy policjanci, zaalarmowani przez mieszkańca miasta, na jednym z osiedli zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży katalizatora z samochodu. Pracujący nad tą sprawą kryminalni ustalili, że jeden z mężczyzn ma na sumieniu kolejne przestępstwo. Dwaj mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (19.04.21) około 4.00 dyżurny komendy w Golubiu-Dobrzyniu powiadomiony został przez mieszkańca miasta o podejrzanym zachowaniu dwóch mężczyzn na jednym z osiedlowych parkingów. Skierowani we wskazane miejsce mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok stróżów prawa zachowywali się nerwowo i mieli zamiar odjechać osobowym audi. Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli. W trakcie czynności policjanci ujawnili narzędzia, które, jak się później okazało, miały posłużyć do kradzieży samochodowych katalizatorów. 

Dwaj mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego (26 i 27l.), po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora od osobowego opla. Ponadto kryminalni, na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, udowodnili 27-latkowi jeszcze jedno tego typu przestępstwo. Mężczyzna pod koniec marca na jednym z parkingów w gminie Kowalewo Pomorskie usiłował ukraść katalizator od osobowego seata. Śledczy nie wykluczają dalszych zarzutów w tej sprawie.

Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę