Z empatią do zwierząt, z pomocą dla służb - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Z empatią do zwierząt, z pomocą dla służb

Data publikacji 28.04.2021

Przyjaciel zwierząt i ludzi. Tak można określić lekarza weterynarii Pana Wiesława Borkowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podinsp. Karol Konopacki podziękował inowrocławskiemu weterynarzowi za wyjątkową pomoc. Pan Wiesław, jako zagorzały obrońca zwierząt wielokrotnie udzielał konsultacji i wsparcia, podczas policyjnych interwencji, które dotyczyły zwierzaków.

Policyjna służba wiąże się często z sytuacjami nieprzewidywalnymi, a nawet zaskakującymi. Tym bardziej, gdy sprawa dotyczy zwierząt. Wtedy potrzebna jest pomoc specjalisty, który doradzi, oceni zagrożenie oraz zaopiekuje się zwierzętami.

Na taką pomocną dłoń policjanci mogli i mogą liczyć ze strony miejscowego lekarza weterynarii Pana Wiesława Borkowskiego. Po sygnale od dyżurnego, niemal natychmiast zjawia się on na miejscu interwencji i ocenia sytuację. Tylko w ostatnim czasie zaopiekował się znalezionym bobrem, który spacerował po ulicach miasta. Zwierzak został przez weterynarza zabrany i po zbadaniu, że jest zdrowy, puszczony w naturalne środowisko nad rzeką Noteć.

Ciekawym przypadkiem była rodzina lisków znaleziona pod Inowrocławiem. Pan Wiesław Borkowski zaopiekował się początkowo dwoma. Wiedząc, że maluchów jest czwórka, jeździł przez kilka kolejnych dni w to miejsce i zostawiał jedzenie, aby pozostałe i wystraszone dwa również złapać. Udało mu się to, a nawet więcej. Troszcząc się o te zwierzęta, znalazł dla nich ośrodek rehabilitacji dla zwierząt, gdzie będą dorastały.

To nie tylko zagorzały obrońca zwierząt, społecznik, ale też edukator. Działa w projekcie edukacyjno-promocyjnym pod nazwą „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. Jednym z jego celów jest edukacja przyrodnicza społeczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw w obcowaniu z naturą, gdy chodzi o zwierzęta.

Wczoraj (27.04.21) Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podinsp. Karol Konopacki, na ręce lekarza weterynarii Pana Wiesława Borkowskiego, złożył serdeczne podziękowania za dotychczasową i wieloletnią współpracę. Wręczył mu również statuetkę ufundowaną przez Powiat Inowrocławski. To szczególne wyróżnienie, bo otrzymują je osoby, które wykazały się wyjątkową postawą na rzecz bezpieczeństwa.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • statuetka i podziękowania
  • Komendant wręcza mężczyźnie torbę
  • Komendant i mężczyzna pozują do zdjęcia