Policjanci z Mroczy ustalili wandala - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Policjanci z Mroczy ustalili wandala

Policjanci z komisariatu w Mroczy ustalili personalia wandala, który zniszczył wiatę przystankową w jednej z gminnych wsi. 19-latek wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Niszczenie mienia, które ma służyć mieszkańcom zawsze wzbudza oburzenie. Tak oceniane przez ogół społeczeństwa jest też dewastowanie wiat przystankowych, które służą osobom korzystającym z komunikacji publicznej.  
O tym, że ktoś rozbił wiatę w jednej z podmroteckich wsi, policjanci z komisariatu w Mroczy zostali powiadomieni pod koniec ubiegłego miesiąca. Jak wynikało z zawiadomienia, do zdarzenia doszło na przestrzeni ostatnich miesięcy, a straty poniesione w wyniku działania sprawcy opiewały na ponad tysiąc złotych.
Nad ustaleniem personaliów podejrzanego pracowali miejscowi kryminalni. Ich praca przyniosła spodziewane efekty i wandal został ustalony. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wczoraj (27.04.21) śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut zniszczenia mienia mniejszej wagi, a jego zachowanie oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak