Policjantka spotkała się z uczniami – online - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Policjantka spotkała się z uczniami – online

Mimo ograniczeń wynikających z pandemii, policyjni profilaktycy spotykają się z uczniami, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Wykorzystują do tego platformy internetowe. Tym razem z policjantką mogli spotkać się online uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku.

Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, zwłaszcza gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w czasie pandemii. A ponieważ tradycyjne spotkania od jakiegoś czasu nie mogą mieć miejsca, policyjni profilaktycy spotykają się z młodzieżą online.
Wczoraj (28.04.2021) możliwość taką mieli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku. O bezpiecznym korzystaniu z internetu rozmawiała z nimi st. asp. Ewelina Reszczyńska.
Policjantka przypomniała, że w sieci można łatwo podać się za kogoś innego, a rzekomy rówieśnik może być w rzeczywistości dużo starszy i nie mieć dobrych zamiarów. Przestrzegła również, że każda informacja, czy zdjęcie wrzucone do sieci mogą być wykorzystane przez inne osoby na przykład do tworzenia fikcyjnych kont. Zwróciła również uwagę na kwestię hejtu w sieci i przypomniała, że ośmieszanie, czy obrażanie innych osób może skutkować konsekwencjami prawnymi, bo rzeczywistość wirtualna nie jest wyłączona spod prawa.
Z pewnością to nie ostatnie tego typu spotkanie, choć mamy nadzieję, że już wkrótce uczniowie będą mogli porozmawiać z policjantami bezpośrednio, a nie przy wykorzystaniu internetu.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak