Gratulacje dla pierwszoklasistów z Chrostkowa! - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Gratulacje dla pierwszoklasistów z Chrostkowa!

Data publikacji 30.04.2021

Wychowawczyni pierwszej klasy Zespołu Szkół w Chrostkowie wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w Międzyszkolnym Challenge’u dotyczącym bezpieczeństwa. Do zmagań zgłosiła się rekordowa ilość klas od I do III szkół podstawowych, bo aż 133. Uczniowie z Chrostkowa zostali wyróżnieni w konkursie.

Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół w Chrostkowie pod przewodnictwem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Lewandowskiej wzięli udział w Międzyszkolnym Challenge’u dotyczącym bezpieczeństwa. Konkurs był organizowany dla terenu województwa kujawsko-pomorskiego przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu, Powiat Inowrocławski, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy. Trzeba było rozwiązać test składający się z dwudziestu pytań. Wyzwanie podjęły 133 klasy, które wspólnie z nauczycielami odpowiadały na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wzywania pomocy, kontaktowania się z osobami obcymi. Test rozwiązało bezbłędnie 81 klas.
Uczniowie z Chrostkowa otrzymali wyróżnienie i drobne upominki od organizatorów. Wczoraj (29.04.2021) była wreszcie okazja spotkać się z pierwszakami i przekazać prezenty oraz złożyć gratulacje. Chrostkowską szkołę odwiedzili oficer prasowy lipnowskiej komendy podkomisarz Małgorzata Małkińska i dzielnicowy z Posterunku Policji w Kikole aspirant Paweł Ostrycharz. Okazało się, że dzieci rzeczywiście posiadają wiedzę o bezpieczeństwie, bo potrafiły prawidłowo odpowiedzieć na zadane przez policjantów pytania. Sami także zadawali funkcjonariuszom swoje, aby lepiej poznać ich pracę.
Dla całej klasy przekazali także gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie podinspektor Anny Kochowicz wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej Policji, pluszowym Polfinkiem, który zapewne wkrótce zyska nowe imię zostając klasową przytulanką.

 

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjantka wręcza nagrody
  • Policjantka wręcza nagrody
  • Policjantka wręcza nagrody
  • Policjantka wręcza nagrody
  • Policjantka wręcza nagrody
  • Policjantka wręcza nagrody