Wiadomości

Dwaj kolejni sprawcy zatrzymani do sprawy włamania

Koronowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch kolejnych sprawców włamania do jednej z firm na terenie gminy Sicienko. Obaj już usłyszeli zarzuty. Prokurator objął jednego z nich policyjnym dozorem. Natomiast drugi trafił do Zakładu Karnego w Potulicach, ponieważ okazało się, że jest poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do wspomnianej placówki penitencjarnej.

Koronowscy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Sicienko. Kryminalni już wówczas wiedzieli, że ten nie działał sam. Nie mylili się. Przeprowadzone przez nich czynności i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły im ustalić i w miniony poniedziałek (10.05.2021) zatrzymać współsprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Sicienko w wieku 29 i 18 lat. Ponadto pierwszy z nich był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią celem doprowadzenia do Zakładu Karnego w Potulicach. 18-latek został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.

Przypomnijmy!

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (03.05.2021) od zgłoszenia, które o godzinie 10:15 otrzymał dyżurny komisariatu w Koronowie. Zgłaszający, a jednocześnie pokrzywdzony oświadczył, że ktoś włamał się do jego firmy i ukradł przedmioty będące jej wyposażeniem, a niektóre urządzenia zniszczył.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Ustalili, że zostały skradzione silniki elektryczne krokowe, elementy maszyn zgrzewająco- pakujących, piece do wypieków, agregat prądotwórczy, kilkaset metrów przewodów elektrycznych oraz wiele innych urządzeń będących wyposażeniem firmy. Przy okazji sprawca uszkodził m. in. rozdzielnię elektryczną i kilkanaście lamp ledowych. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

Wówczas do pracy przystąpili kryminalni z koronowskiego komisariatu, którzy już następnego dnia (04.05.2021) ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. 27-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony