Wiadomości

Obywatelskie ujęcie włamywacza

Data publikacji 17.05.2021

Na słowa uznania zasługuje postawa przypadkowych świadków, którzy bez chwili wahania ujęli podejrzanego o włamanie do altanki na terenie ogródków działkowych w powiecie nakielskim. Skradzione mienie odzyskano, a 48-latek już usłyszał zarzuty.

Sytuacja miała miejsce minionej soboty (15.05.21) po 13.00. Wtedy dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony o włamaniu, do jakiego doszło na terenie rodzinnych ogródków działkowych.
Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że informacje do dyżurnego przekazali przypadkowi świadkowie, którzy nie tylko zwrócili uwagę, że coś dzieje się na na jednej z działek, to jeszcze ujęli wybiegającego z jej terenu mężczyznę. Zgłaszający od razu przypuszczali, że mają do czynienia z włamywaczem, dlatego bez zastanowienia go ujęli, a o zaistniałej sytuacji powiadomili mundurowych.

Przekazany funkcjonariuszom 48-latek szybko przyznał się do włamania. Okazało się, że jego łupem padły elektronarzędzia i inne drobne przedmioty przechowywane w altance. Całość skradzionego mienia wróciło do prawowitego właściciela, a ujęty przez zgłaszających mieszkaniec nakielskiej gminy trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia (16.05.21) usłyszał zarzut włamania, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony