Wiadomości

Policjanci z grupy SPEED powstrzymali od jazdy kolejnych "piratów drogowych"

Data publikacji 17.05.2021

Tylko podczas minionego weekendu policjanci wchodzący w skład grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali 5 praw jazdy. Trzy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, dwa za jazdę po spożyciu alkoholu.

Stróże prawa, którzy wchodzą w skład grudziądzkiej grupy SPEED, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Podczas minionego weekendu mieli „pełne ręce roboty”. Zatrzymali 5 praw jazdy.  W ich ręce wpadli kierowcy na „podwójnym gazie”, nierespektujący ograniczeń prędkości oraz kierujący, który pomimo wydania decyzji administracyjnej zakazującej mu prowadzenie pojazdu przez okres trzech miesięcy wsiadł "za kółko".

Podczas piątkowej służby (14.05.21) mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy z nich zwrócił uwagę funkcjonariuszy na ulicy Peszkowskiego. 31-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, kierując volkswagenem, jechał z prędkością ponad 120 km/h przy dozwolonej "siedemdziesiątce". Tego samego dnia, na ulicy Południowej, mundurowi zatrzymali 35-letnią grudziądzankę. Kobieta, kierując fordem, również przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Oboje kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, zostały im również zatrzymane uprawnienia na trzy miesiące.

W sobotę (15.05.21) mundurowi zatrzymali 25-letniego kierującego kia, który pomimo wydanej decyzji administracyjnej zakazującej jazdy przez 3 miesiące z uwagi na przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wsiadł "za kółko". Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny oraz powiadomili właściwego starostę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie wydana kolejna decyzja zakazująca 25-latkowi kierowanie podjazdami tym razem przez 6 miesięcy.
Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali również dwóch kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwszy z nich to 61-letni grudziądzanin, u którego policyjne urządzenie wykazało ponad 0,25 promila alkoholu w organizmie oraz 47-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, u niego stwierdzono blisko 0,30 promila. Obaj mężczyźni stracili  uprawnienia do kierowania. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W niedzielę (16.05.21) natomiast funkcjonariusze w miejscowości Dolna Grupa, pow. świecki zatrzymali do kontroli 67-letniego mieszkańca Nowego, który w obszarze zabudowanym poruszał się skodą octavia z prędkością ponad 100 km/h. Na kierującego został nałożony mandat oraz punkty karne. Stracił również prawo jazdy na  trzy miesiące.

Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony