Wiadomości

Tragiczny wypadek w powiecie rypińskim

Data publikacji 19.05.2021

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w powiecie rypińskim. Kierowcy pojazdów, biorących udział w zdarzeniu, ponieśli śmierć na miejscu.

Dzisiaj (19.05.21) około 6:30 dyżurny policji w Rypinie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 563 w miejscowości Kotowy, gm. Skrwilno, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Natychmiast udali się tam policjanci.

Na podstawie wykonanych na miejscu czynności mundurowi wstępnie ustalili, że 31-letni kierowca audi, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym seatem toledo kierowanym przez 26-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia oboje mieszkańcy powiatu rypińskiego zginęli na miejscu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce i zorganizowali objazdy. Czynności na miejscu wypadku, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rypinie, podjęli policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze pracować będą nad odtworzeniem przebiegu zdarzenia i wyjaśnieniem dokładnej przyczyny wypadku.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie  lub dzwoniąc po numer telefonu: 47 753 92 00 (czynny całodobowo).

 

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Miejsce wypadku z daleka
  • Policjant - technik kryminalistyki zmierza na miejsce, by zrobić oględziny
  • Policjanci RD wykonują czynności wokół pojazdów, które zderzyły się chwilę wcześniej
Powrót na górę strony