Wiadomości

Chciał ukraść katalizator. Został zatrzymany

Data publikacji 19.05.2021

Za usiłowanie kradzieży katalizatora z mazdy odpowie 33-latek, którego zatrzymali policjanci z bydgoskich Wyżyn. Do jego zatrzymania przyczynił się świadek zdarzenia, który widząc podejrzanie zachowującego się mężczyznę przy zaparkowanych autach, natychmiast powiadomił policję.

W miniony poniedziałek (17.05.2021) tuż po godz. 01:00 do dyżurnego z bydgoskich Wyżyn zadzwonił świadek, który twierdził, że na niestrzeżonym parkingu przyblokowym nieznane mu osoby wycinają katalizatory w pojazdach.

Policjanci natychmiast pojechali na parking przy ul. Boya-Żeleńskiego. Dojeżdżając na miejsce zauważyli oddalającego się w szybkim tempie mężczyznę, który nerwowo się rozglądał. Został przez policjantów wylegitymowany. Okazało się, że pod kurtką miał schowaną szlifierkę z tarczą. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a po wykonanych czynnościach do policyjnej izby zatrzymań.

Po policjantów zgłosił się w międzyczasie świadek, który wskazał pojazd, przy którym zatrzymany bydgoszczanin miał wycinać katalizator. Funkcjonariusze dotarli do jego właściciela. Potwierdził on, że ktoś próbował wyciąć jeden z elementów podwozia w jego aucie marki Mazda. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Wczoraj (19.05.2021) śledczy z komisariatu na Wyżynach przedstawili 33-latkowi zarzut usiłowania kradzieży katalizatora, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się zgłaszającemu, który zauważywszy podejrzanie zachowującego się mężczyznę przy zaparkowanych autach natychmiast powiadomił o tym policję.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony