Wiadomości

Pomimo upływu czasu poniesie karę za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 20.05.2021

Kryminalni z Grudziądza wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło pod koniec ubiegłego roku. Wprawdzie od przestępstwa minęło już trochę czasu, ale policjanci nie odłożyli sprawy na przysłowiową półkę. Podejrzanemu 44-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

O przestępstwie, do którego doszło w jednym z grudziądzkich sklepów policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku. Jednak w toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że nie doszło w tym dniu do zwyklej kradzieży, a do kradzieży rozbójniczej. Na zabezpieczonym monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Na tę sytuację zareagował pracownik ochrony, który próbował zatrzymać złodzieja. Sprawca jednak, by utrzymać się w posiadaniu łupu uderza go i ucieka ze sklepu.

Po zebraniu niezbędnych danych bardzo szybko funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przedmiotową kradzieżą rozbójniczą. Mężczyzna ukrywał się przez blisko 6 miesięcy przed organami ścigania, aż w końcu w poniedziałek (17.05.21) wpadł w ręce policjantów. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Grudziądza. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi.

We wtorek (18.05.21) usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz opuszczania kraju. Za tego rodzaju przestępstwo 44-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak widać kryminalni nie odkładają na przysłowiową półkę takich spraw, a zatrzymanie sprawcy przestępstwa to nieraz tylko kwestia czasu.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony