Wiadomości

Zatrzymany bydgoszczanin odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 20.05.2021

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa pracowali nad sprawą włamania do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradziono mienie o łącznej wartości 27 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 32-letni bydgoszczanin. Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony łup niemal w całości odzyskany.

W drugiej połowie stycznia 2021 r. policjanci z bydgoskiego Szwederowa przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na Wzgórzu Wolności. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznany mu sprawca włamał się do budynku, z którego ukradł agregat chłodni, silnik okapu, 8 tabletów, telefon komórkowy, elementy wyposażenia służące do produkcji lodów i inne przedmioty o łącznej wartości 27 tysięcy złotych.

Od tego czasu nad sprawą pracowali kryminalni z komisariatu na Szwederowie, którzy pod koniec marca 2021 r. „wpadli” na trop sprawcy i ustalili jego personalia. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w tej sprawie, w miniony wtorek (18.05.2021) policjanci zatrzymali 32-letniego bydgoszczanina, który dokonał tego przestępstwa.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. W międzyczasie policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

32-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • odzyskany silnik okapu
  • odzyskany agregat chłodni
  • odzyskana butla z oporządzeniem
  • odzyskane pojemniki metalowe- 32 sztuki ustawione na ziemi
  • kartony i opakowania z produktami
  • duże puszki z żywnością
Powrót na górę strony