Wiadomości

Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał dwóch sprawców usiłowania rozboju, którzy napadli na mieszkańca powiatu świeckiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem.

Dwaj mężczyźni zaatakowali mieszkańca powiatu świeckiego, który w sobotni (22.05.2021) wieczór szedł ul. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Mimo bicia i szarpania pokrzywdzony zdołał się wyrwać napastnikom i uciec ukrywając w pobliskim lokalu gastronomicznym.

O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci ze Szwederowa, którzy przyjechali na miejsce. Uzyskawszy rysopisy sprawców i kierunek ich oddalenia się patrol skierował swe kroki na pobliską stację paliw. Tam funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom. Pokrzywdzony potwierdził, że to oni na niego napadli. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Wczoraj (24.05.2021) 38-latek i jego o 9 lat starszy kolega usłyszeli zarzut dotyczący usiłowania rozboju, za co może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec nich policyjny dozór.
 

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony