Wiadomości

Mieszkaniec Koronowa odpowie za kradzieże

Zarzuty kradzieży katalizatorów oraz elementów oświetlenia od pojazdów usłyszał mieszkaniec Koronowa, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiej komendy. 22-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Kryminalni z bydgoskiej komendy pracowali na sprawami dotyczącymi kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych najczęściej na niestrzeżonych parkingach w Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Ich ustalenia doprowadziły do wytypowania podejrzewanego. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Koronowa. Policjanci wiedzieli również jakim pojazdem mężczyzna się przemieszcza.

W minioną środę (26.05.2021) policjanci namierzyli go na jednym z przyblokowych parkingów, gdy chodził między autami, po czym pospiesznie wsiadł do swojego i odjechał. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. W pojeździe kryminalni ujawnili piłę akumulatorową oraz sam akumulator do niej, zestaw brzeszczotów, lewarki, odzież roboczą, kanister na paliwo, tablice rejestracyjne od innego pojazdu oraz pistolet hukowy.

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (27.05.2021) policjanci przestawili mu zarzuty dotyczące kradzieży czterech katalizatorów z aut zaparkowanych na Wyżynach, w Fordonie i podbydgoskich Lipnikach oraz ładowarki Brzozie. Wartość strat określona przez pokrzywdzonych to kwota ponad 25 tysięcy złotych. Ponadto sprawca z ładowarki w Brzozie ukradł nie tylko elementy układu wydechowego, ale również elementy oświetleniowe.

Mieszkaniec Koronowa trafił przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwa 22-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony