Wiadomości

Ważne zmiany w przepisach omówione

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy gościli na antenie Radia PiK. Funkcjonariusze wzięli udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej wprowadzonym z dniem 01.06.2021 r. zmianom ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wyjaśnień dotyczących nowych przypisów nie mogło zabraknąć także w programie informacyjnym „Zbliżenia” w TVP Bydgoszcz.

Naczelnik WRD KWP w Bydgoszczy mł. insp. Maciej Zdunowski oraz asp. Remigiusz Rakowski wzięli udział w audycji Radia PiK pt. „Pytać każdy może” poświęconej zmianom ustawy Prawo o ruchu drogowym, które wprowadzono dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drogach, ujednolicenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym, a także obligujących kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

Zgodnie z nowelizacją przepisów Prawo o ruchu drogowym piesi zyskali dodatkowe przywileje, jak również nowe obowiązki. Natomiast kierujący zostali zobowiązani do zachowania jeszcze większej ostrożności, zmniejszenia prędkości przed przejściami dla pieszych i bezwzględne ustąpienie pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych jak i wchodzącej na nie.

Nowelizacja dotycząca zrównania dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym do 50km/h, przez całą dobę, podyktowana została długością drogi hamowania pojazdu, a tym samym skutków zdarzeń drogowych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na autostradach i drogach ekspresowych, wprowadzono minimalny odstęp między pojazdami. Policjanci wyczerpująco odpowiadali na pytania rozmówców jednocześnie apelując o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwiększenie czujności,

 

 

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony