Wiadomości

Policjanci z Wąbrzeźna zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 07.06.2021

Wąbrzescy policjanci wydziału kryminalnego oraz ogniwa patrolowo-interwencyjnego, bezpośrednio po zgłoszeniu, zatrzymali trzech sprawców rozboju. Napastnicy pobili i skopali 32-letniego mężczyznę, a następnie ukradli mu plecak. Dwóch mężczyzn oraz kobieta odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo rozboju grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (5.06.21) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie został powiadomiony przez pokrzywdzonego o rozboju. Z relacji mężczyzny wynikało, że chwilę wcześniej, około 2:00 na terenie Wąbrzeźna został pobity oraz okradziony przez dwóch młodych mężczyzn i kobietę. Został zmuszony do oddania plecaka z pieniędzmi i różnymi innymi rzeczami.

Tuż po zgłoszeniu kryminalni zatrzymali jednego z napastników, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Wąbrzeźna. Chwilę później policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pozostałych dwoje (18l.). Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego do sprawy materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili im zarzuty rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Ponadto Prokurator Rejonowy w Wąbrzeźnie zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem, mają zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.      

Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wróciło już do właściciela.

Autor: sierż. Natalia Wierzchowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony