Wiadomości

Cykl szkoleń dla pracowników Banku Spółdzielczego w Koronowie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczęli cykl szkoleń skierowany do pracowników Banku Spółdzielczego w Koronowie i oddziałów terenowych w obszarze bezpieczeństwa środków finansowych klientów banku pod kątem wyłudzeń oraz oszustw np. metodą na wnuczka lub policjanta.

W dniu 09 czerwca 2021 roku funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego na zaproszenie Banku Spółdzielczego w Koronowie podjęli cykl szkoleń dla pracowników Banku w obszarze bezpieczeństwa środków finansowych klientów banku pod kątem wyłudzeń i oszustw np. metodą na wnuczka lub policjanta.

Szkolenie w formie prezentacji on-line zawierało przykłady i sposoby najczęściej stosowanych metod jakie wykorzystują przestępcy podczas wyłudzeń pieniędzy. Zorganizowane szkolenia mają na celu zwiększenie świadomości pracowników banku związanych z kasową obsługą klienta w celu wypracowania algorytmów postępowania w celu przeciwdziałaniu oszustwom.

*

WAŻNE, O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ!!!

POLICJANCI NIGDY NIE POPROSZĄ O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY LUB ZACIĄGNIĘCIE KREDYTU!

Autor: mł. asp. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony