Wiadomości

Sprawca kradzieży rozbójniczej na Seniorce trafił do aresztu

Nawet 15 lat może spędzić w więzieniu podejrzany o kradzież rozbójniczą 38-latek. W centrum Włocławka zerwał on łańcuszek starszej kobiecie, odepchnął ją powodując upadek i obrażenia, a następnie uciekł. Niespełna dwa dni później sprawca był już w rękach mundurowych, a teraz oczekuje na rozprawę w areszcie tymczasowym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (6.06.21) około 11.00 w centrum Włocławka. Wówczas, przechodząca tamtędy 85-latka została napadnięta przez nieznanego mężczyznę, który zerwał jej z szyi łańcuszek i zbiegł. Sprawca, zanim uciekł, odepchnął jeszcze Seniorkę, w wyniku czego upadła na chodnik i doznała obrażeń dłoni.  

O zdarzeniu służby zostały zaalarmowane przez świadka, który zauważył leżącą kobietę i udzielił jej pomocy. Po dotarciu na miejsce, policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Tego dnia napastnikowi udało się ukryć, ale nie na długo, bo stróże prawa wciąż go namierzali.

Już w nocy z poniedziałku na wtorek (7/8.06.21) patrol policyjnych wywiadowców zauważył w centrum miasta mężczyznę podobnego do sprawcy kradzieży rozbójniczej na Seniorce. 38-latek został wylegitymowany i zatrzymany, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił następnie na przedstawienie mu zarzutu. Śledczy ustalili, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne czyny, dlatego teraz usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy. Oznacza to, że czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W środę (9.06.21) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury i do sądu, który zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy na 3 miesiące.

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony