Wiadomości

Szkolenie z ratownictwa wodnego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych

Data publikacji 11.06.2021

Na terenie pływalni Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Wydział Prewencji wspólnie z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizował szkolenie oraz weryfikacja umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego dla policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych garnizonu kujawsko-pomorskiego.

W szkoleniu uczestniczyło łącznie 18 policjantów. Przez trzy dni doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Ćwiczenia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Program szkolenia obejmował m.in. pływanie sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym, skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej, wykorzystane sprzętu do ratownictwa wodnego podczas prowadzenia symulowanej akcje ratowniczej. Podsumowaniem zajęć na pływalni było przeprowadzenie weryfikacji umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, w którym uczestniczyli funkcjonariusze

z Komend Miejskich i Powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy w sezonie letnim czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego województwa podczas letniego wypoczynku.

Test polegał na wykonaniu w ciągu jednego dnia trzech prób sprawnościowych:

  • Przepłynięcie dystansu 50m stylem dowolnym w czasie poniżej 50 sekund;
  • Przepłynięcie pod wodą, co najmniej 15 metrów;
  • Holowanie tonącego bez przerwy na dystansie 50 metrów.

Był to już kolejny termin weryfikacji umiejętności z ratownictwa wodnego, realizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy, Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, w którym uczestniczą nasi funkcjonariusze. Nabyte przez funkcjonariuszy umiejętności w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych naszego województwa w sezonie letnim.

Autor: podkom. Maciej Kujawiński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Mężczyźni stoją w szeregu na zbiórce przy basenie
  • Mężczyzna patrzy na płynącego w jego stronę mężczyznę
  • Widok na cały basen i uczestników szkolenia
  • Policjant spogląda na pływających po basenie mężczyzn
  • Mężczyzna płynąc ciągnie za sobą manekina
  • Mężczyzna płynąc ciągnie za sobą manekina
Powrót na górę strony