Wiadomości

ISKRA - odeszła na wieczną służbę policyjnych czworonogów

Przez niemal 7 lat swojej służby pomagała policjantom z Włocławka w wykrywaniu środków odurzających. Zachorowała nagle i niestety nie udało się jej uratować. Odeszła od nas ISKRA, 8-letni owczarek niemiecki.

Czworonożny funkcjonariusz przez prawie 7 lat pełnił służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a szczególna jego cecha związana była z wykrywaniem środków odurzających. Niezwykle wrażliwy węch ISKRY pozwolił jej osiągać sukcesy w zawodach kynologicznych nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale też ogólnopolskim.
Podczas przeszukań była zawsze mocno zaangażowana w swoją pracę, co pozwoliło jej na ujawnienie między innymi 3,8 kg amfetaminy i 300 g kokainy.

Niestety, ostatnie dwa miesiące upłynęły ISKRZE nie na walce z przestępczością narkotykową, a na walce o jej życie, gdyż zachorowała ciężko na nowotwór. Przez ten czas pozostawała pod opieką swojego przewodnika st. asp. Macieja Chrzanowskiego, u którego w domu zamieszkała. Pozostała mu wierna do końca swych dni.

Niestety przedwczoraj (14.06.21) otrzymaliśmy smutną informację, że ISKRA przegrała walkę z chorobą. Będzie nam jej bardzo brakować. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony