Wiadomości

Marihuanę uprawiał w garażu – trafił już do aresztu

Data publikacji 18.06.2021

Kryminalni z Włocławka zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, którą zorganizował 50-latek. W jego garażu policjanci znaleźli zabronione rośliny konopi zarówno w fazie wzrostu, jak i ścięte oraz wysuszone o łącznej wadze ponad 2 i pól kg. Funkcjonariusze zabezpieczyli też sprzęt służący do nielegalnej uprawy. Mężczyzna trafił już tymczasowo do aresztu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednym z garaży w centrum Włocławka może być ukryta plantacja konopi. Postanowili sprawdzić tę informację i w miniony wtorek (15.06.21) pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu zastali zaskoczonego ich wizytą 50-latka, który, jak się wkrótce okazało, zorganizował tam nielegalną uprawę.

Kryminalni znaleźli w warsztatowym garażu suszące się ścięte rośliny konopi indyjskich, a także dwie doniczki z rosnącymi jeszcze krzewami. Niewielką ilość suszu marihuany policjanci ujawnili też w zaparkowanym tam fordzie. Łącznie zabezpieczyli ponad 2 i pół kilograma zabronionych substancji. Do sprawy skonfiskowana została również aparatura: lampy i wentylatory, która służyła do nielegalnej uprawy.

50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na drugi dzień (16.06.21) po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, a następnie do sądu. Zgodnie z decyzją tego organu podejrzany umieszczony został tymczasowo na trzy miesiące za kratami. Za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalną uprawę i posiadanie marihuany grozi mu kara nie krótsza od 3 lat do nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zabezpieczona aparatura
  • Suszące się rośliny, a na ziemi stoją doniczki z zaschniętymi roślinami
  • Ścięty snop żywych roślin
Powrót na górę strony