Wiadomości

Brutalni napastnicy trafili za kraty

Data publikacji 18.06.2021

Policjanci Oddziału Prewencji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch podejrzewanych o rozboje mężczyzn, do których doszło w Inowrocławiu. Sprawcy wpadli zaledwie po pół godzinie od powiadomienia o przestępstwie. Zebrane dowody skutkowały tym, że obaj usłyszeli zarzuty dwóch poważnych przestępstw i najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami. Grozi im kara do 12 lat wiezienia, ale nie krótsza niż 3.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w miniony wtorek (15.06.21) około 13.00 na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu. Wtedy dwaj mężczyźni zaatakowali kobietę siedzącą na ławce. Uderzyli ją w głowę ciężkim przedmiotem, a następnie wyrwali jej z rąk e-booka oraz torebkę i uciekli. Tego samego dnia doszło jeszcze do jednej próby rozboju w tym samym parku. Dwaj mężczyźni uderzyli kolejną kobietę i usiłowali ją okraść z torebki. Ta jednak krzykiem i swoją postawą ochroniła swoje mienie, a sprawcy uciekli.

Powiadomiony o zdarzeniach dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Mając do dyspozycji patrole inowrocławskiej komendy i pełniących służbę tego dnia na terenie miasta funkcjonariuszy oddziału prewencji w Bydgoszczy zadysponował ich w rejon Solanek. Podał też im ogólny opis sprawców.

Po około pół godzinie policjanci z oddziału namierzyli dwóch mężczyzn, których wylegitymowali. Bardzo szybko ustalili, że to oni właśnie mają związek z przestępstwami. Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia.

Kryminalni z Inowrocławia zebrali dowody na to, że 37-letni mężczyzna i jego 64-letni kompan są sprawcami dwóch przestępstw. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania i dokonania rozboju z niebezpiecznym narzędziem.

Wczoraj (17.06.21), decyzją oskarżyciela i sądu, obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Z uwagi na to, że sprawcy działali z niebezpiecznym narzędziem w sądzie, „na starcie”, usłyszą wyroki o odsiadce nie krótszej niż trzy lata.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony