Wiadomości

Długa lista zarzutów dla pary włamywaczy

Data publikacji 22.06.2021

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili, że zatrzymana na gorącym uczynku para włamywaczy ma na swoim koncie inne przestępstwa. 47-latek wspólnie z 39-latką usłyszeli w sumie 27 zarzutów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj (21.06.21) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu przedstawili 27 zarzutów parze włamywaczy zatrzymanych na gorącym uczynku. 47-latek i 39-latka za kraty trafili dzień wcześniej (20.06.21). Około 1:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanych osobach, które najprawdopodobniej próbują włamać się do wiaty gospodarczej na zapleczu marketu przy ul. Krasińskiego. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili, na gorącym uczynku, zatrzymali mężczyznę i kobietę. 47-latek wspólnie z 39-latką usiłowali przepiłować kratę i dostać się do wnętrza wiaty do przechowywania produktów spożywczych. Oboje trafili do policyjnej celi.

Wnikliwa analiza wcześniej zgłoszonych przypadków kradzieży i włamań doprowadziła śledczych do przekonania, że to właśnie oni stoją za innymi, licznymi przestępstwami. Oboje usłyszeli po 27 zarzutów, które obejmowały: usiłowanie włamania do wiaty gospodarczej, na którym zostali zatrzymani, 8 włamań do samochodów, 7 kradzieży sprzętu i materiałów z budów oraz domów w remoncie, 4 kradzieże rowerów, a także włamania do piwnicy i pomieszczenia gospodarczego. Na przestępczą ścieżkę weszli w grudniu ubiegłego roku. Wszystkich przestępstw dokonywali wspólnie.  

Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony