Wiadomości

Tymczasowy areszt dla włamywacza

Data publikacji 01.07.2021

Sąd Rejonowy w Grudziądzu przychylił się do wniosku śledczych i zastosował 3-miesięczny areszt dla 39-latka, który najpierw usiłował, a za drugim razem mu się udało i włamał się do mieszkania. Mężczyzna znany jest z tego typu przestępczej działalności, bo w czerwcu usłyszał aż 6 zarzutów dotyczących tej kategorii czynów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (28.06.21) grudziądzcy kryminalni zatrzymali 39-latka, którego wytypowali do włamania do jednego z mieszkań na osiedlu Lotnisko. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej. Nieznany wtedy sprawca wszedł do mieszkania skąd wyniósł łupy o łącznej wartości około 30 tys zł. W toku prowadzonych czynności okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Funkcjonariusze przedstawili mu również zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do innego mieszkania, tym razem na osiedlu Tarpno. Czynu tego miał dokonać w połowie czerwca.

Mężczyzna jest dobrze znany grudziądzkim organom ścigania z wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu. W czerwcu usłyszał aż 6 zarzutów dotyczących tej kategorii przestępstw i najwyraźniej nic sobie z tego nie zrobił, bo wrócił do tego typu działalności.

Tym razem 39-latek usłyszał zarzuty usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Wczoraj (30.06.21) śledczy wystosowali wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i trzy najbliższe miesiące 39-latek spędzi w izolacji. W areszcie będzie oczekiwał na sprawę sądową. Za popełnione przestępstwa grudziądzaninowi grozi nawet do 10 lat za kratami.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony