Wiadomości

Chciał przekupić policjantów

Policjanci z Tucholi zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który usiłował ich przekupić. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych miał zapłacić mandat. Wybrał jednak łapówkę, dlatego usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj (1.07.21, wieczorem policjanci jadący przez miejscowość Żalno, pow. tucholski, zauważyli forda transita, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych. W związku z rażącym naruszeniem przepisów drogowych kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli. 47-letni mieszkaniec gminy Chojnice został przez mundurowych poinformowany, że za wykroczenie, które popełnił zostanie ukarany mandatem, a do jego konta zostaną dopisane punkty. Mężczyzna wybrał inną drogę. Wyjął z portfela 100 zł, a następnie włożył je funkcjonariuszowi do jego kamizelki taktycznej, mówiąc: „zjecie sobie obiad”. Kierowca, w tym momencie, usłyszał, że popełnił przestępstwo. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (2.07.21) 47-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo kierowca będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za wyprzedzanie na przejściu. 

Autor: sierż. szt. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony