Wiadomości

Bezpiecznie nad wodą w portach jachtowych nad Zalewem Koronowskim

Data publikacji 06.07.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Bydgoszczy odwiedzili osoby wypoczywające w Porcie Jachtowym Tazbir Romanowo oraz w Porcie Romanowo Wind. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i doskonale się wpisało w kampanię MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Funkcjonariusze z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy każdego roku dbają o bezpieczeństwo osób korzystających, w różnoraki sposób, z Zalewu Koronowskiego. Nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się czy pływających różnym sprzętem, ale również sprawdzają kwestie dotyczące szczelności instalacji gazowych na motorówkach i jachtach oraz na kempingach.

W minioną niedzielę (04.07.2021) policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Bydgoszczy przeprowadzili kontrolę jednostek pływających oraz przyczep kempingowych i kamperów w portach Tazbir Romanowo oraz Romanowo Wind.pod kątem szczelności butli gazowych i wycieku gazu z kuchenek gazowych.

Kontrola pod kątem szczelności butli gazowych i wycieku gazu z kuchenek gazowych zainstalowanych w jednostkach pływających, przyczepach kempingowych i kamperach jest to część działań bydgoskich „wodniaków” wpisujących się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Są to działania, które policjanci z Bydgoszczy prowadzą już od ponad 10 lat na terenie Zalewu Koronowskiego.

Mundurowi, podczas rozmów z właścicielami wspomnianych jednostek pływających i pojazdów przypominali o obowiązkowym ich wyposażeniu i przepisach, które to regulują.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Kontrola butli gazowej przy użyciu czujnika.
  • Czujnik gazu. W tle policyjna łódź motorowa na wodzie.
  • Policjant i strażak stoją przed łodzią przycumowaną do nabrzeża.
  • Policjant i strażak podczas kontroli jachtu. Strażak stoi na jachcie.
  • Policjant przygląda się przycumowanemu do nabrzeża jachtowi.

Film https://youtu.be/dG8cGSNqX8o

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony