Wiadomości

Łapówka za przekroczenie prędkości

Data publikacji 06.07.2021

Policjanci z sępoleńskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli kierującego volvo. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 41 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (5.07.21) patrol ruchu drogowego sępoleńskiej policji, podczas kontroli prędkości na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim, zauważył pojazd poruszający się zbyt szybko. Kiedy mundurowi zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 50 km/h samochód ma na liczniku 91 km/h. W związku z przekroczeniem obowiązującego ograniczenia, zatrzymali kierowcę volvo do kontroli drogowej. Poinformowali go, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakładają na niego trzystuzłotowy mandat oraz 8 punktów karnych. Jednak kierowca chciał inaczej załatwić tę sprawę. 63-letni mieszkaniec Łodzi, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Pomimo tego, że jeden z policjantów pouczał kierowcę, iż jego zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym, że ma prawo do wybrania drogi sądowej, mężczyzna nie odstąpił od swoich zamiarów, wręczając im wspomniany banknot. W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany.

Dzisiaj (6.07.21) podczas przesłuchania usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 63-latek odpowie także za popełnione wykroczenie, które wpędziło go w dużo większe tarapaty.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony