Wiadomości

Zatrzymani trzej sprawcy rozbojów

Za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowiedzą trzej sprawcy, których zatrzymali policjanci z Bydgoszczy oraz z Sompolna w powiecie konińskim. Dwóch z podejrzanych, decyzją sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, a trzeciego objęto policyjnym dozorem. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Do przestępstw rozboju z udziałem młodych bydgoszczan w roli głównej doszło w minioną sobotę (03.07.2021) w centrum Bydgoszczy. Około 00:25 dwaj sprawcy w wieku 19 i 20 lat idąc ulicą Świętej Trójcy postanowili w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Widząc idącego z naprzeciwka mężczyznę podeszli do niego i popchnęli go na ścianę budynku, a następnie grożąc użyciem noża zażądali wydania wszystkich wartościowych rzeczy. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie oddał napastnikom 190 koron czeskich, które miał w portfelu. Sprawcy wzięli pieniądze i oddalili się. Na tym jednak nie poprzestali. Chwilę później dołączył do nich 17-latek.

Około godziny 02:00 postanowili ponownie kogoś napaść, by zdobyć pieniądze. Na ul. Czartoryskiego zauważyli swoją drugą ofiarę. Podeszli do mężczyzny i grożąc użyciem noża zażądali pieniędzy, a gdy ten się przewrócił trzej wspólnicy przeszukali jego odzież i ukradli mu portfel z pieniędzmi i kartami płatniczymi, telefon komórkowy oraz firmowy plecak z zawartością rzeczy osobistych.

O zdarzeniach tych zostali powiadomieni policjanci z komisariatu na Szwederowie, ale nie tylko. Rysopis sprawców znali również policyjni „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy. To oni pół godziny od zdarzenia zauważyli idących przez Stary Rynek dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców rozbojów. Policjanci natychmiast do nich podeszli i ich zatrzymali. Przy 19-latku i jego młodszym o 2 lata „wspólniku” ujawnili cześć skradzionego mienia: telefon komórkowy, korony czeskie i kartę bankomatową na nazwisko drugiego z pokrzywdzonych. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (05.07.2021) sąd po rozpatrzeniu wniosku policjantów i prokuratora aresztował 19-latka na 3 miesiące, a 17-latka objął policyjnym dozorem. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

W chwili zatrzymania nie było z nimi trzeciego z napastników. Jednak jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Ruszyły jego poszukiwania. Trop zaprowadził policjantów do 20-letniego bydgoszczanina, który przed konsekwencjami uciekł do województwa wielkopolskiego. To tam w jednej z miejscowości powiatu konińskiego, u rodziny, ukrywał się przed policjantami. W poniedziałek (05.07.2021) zatrzymali go tam, zawiadomieni o sprawie, policjanci z komisariatu w Sompolnie (powiat koniński). Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, by wczoraj (06.07.2021) trafić do komisariatu na bydgoskim Szwederowie i usłyszeć dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dzisiaj  (07.07.2021) bydgoszczanin trafił przed oblicze sędziego, który zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 20-latka.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od trzech lat.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony