Wiadomości

Śródmiejscy policjanci odzyskali rowery i zatrzymali podejrzanych o dokonanie rozboju

Wnikliwa i żmudna praca kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia doprowadziła do odzyskania cennych rowerów i zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju, podczas którego pokrzywdzeni zostali pobici i okradzeni z jednośladów.

Do napadu doszło 04 lipca 2021 r. około godziny 14.30 w Myślęcinku. Wówczas sprawcy zaatakowali poruszających się na rowerach 18-latków. Uderzając ich pięścią w twarz i kopiąc doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym ukradli im rowery o łącznej wartości niemal 20 tysięcy złotych.

O fakcie tym zostali powiadomieni policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Natychmiast ruszyły działania mające doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju oraz odzyskania skradzionych jednośladów. Żmudna i wnikliwa praca śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do dwóch mieszkańców Śródmieścia, którzy mają związek z tym przestępstwem. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat zostali zatrzymani. Byli już wcześniej karani m. in. za kradzieże. Obaj trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na spotkanie z prokuratorem. W pomieszczeniu gospodarczym użytkowanym przez 19-latka policjanci zabezpieczyli oba skradzione rowery. Wkrótce trafią one do właścicieli.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony