Wiadomości

Dzielnicowi ewakuowali uczestników festynu

Do pożaru pola doszło w miejscowości Zamarte, w powiecie sępoleńskim. Jako pierwsi na miejscu byli dzielnicowi z Kamienia Krajeńskiego, którzy w obawie o zdrowie i życie uczestników festynu rodzinnego, odbywającego się na terenie pobliskiej świetlicy wiejskiej, rozpoczęli ewakuację. Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

W sobotę (31.07.21 r.) po godzinie 15:00 dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze pola uprawnego, w miejscowości Zamarte.

Na miejsce, jako pierwsi przybili kamieńskich dzielnicowi. Teren wokół pola był mocno zadymiony, a kierowcy mieli problem z poruszaniem się po pobliskich drogach. Mundurowi szybko usprawnili ruch, a następnie z uwagi na szybko przemieszczający się ogień, udali się w kierunku pobliskich zabudowań oraz świetlicy wiejskiej, gdzie międzyczasie rozpoczynał się festyn.

Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia uczestników zabawy, dzielnicowi polecili wszystkim osobom opuszczenia zagrożonego terenu. Całej sytuacji nie sprzyjał silnie wiejący wiatr.

Dzielnicowi nadzorowali teren wokół palącego się pola, aby nikomu nie stała się krzywda. Do pomocy kamieńskim stróżom przybyli sępoleńscy policjanci, którzy z kolei zajęli się ewakuacją ludzi z pobliskiego cmentarza oraz zabezpieczeniem terenu wokół sąsiednich garaży. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Wezwano także pogotowie ratunkowe, którego medycy udzielili pomocy osobie skarżącej się na trudności z oddychaniem.

Dzięki szybkiej reakcji służb oraz pomocy ze strony mieszkańców wsi pożar został ugaszony dosłownie na linii zabudowań.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Łącznie w wyniku zaprószenia ognia, spaleniu uległo 20 hektarów ścierniska oraz 2  hektary zboża.

Teraz kryminalni będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony