Wiadomości

Uważajmy na przejazdach kolejowych!

Data publikacji 10.08.2021

W Chełmcach, w rejonie przejazdu kolejowego, policjanci wraz z funkcjonariuszami SOK prowadzili działania prewencyjne. Apelujemy! wszystko po to, by zapobiegać wypadkom!

Działania, które odbyły się na przejeździe kolejowym w miejscowości Chełmce, odbyły się w ramach kampanii prewencyjno-edukacyjnej „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”.

Służby informują: „Nigdy nie wjeżdżaj, ani nie wchodź na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono. Po przejechaniu pociągu poczekaj, aż sygnalizacja przestania migać. Dopiero po upewnieniu się, że nie nadjeżdża pociąg, możesz wejść lub wjechać na tory”.

Ostatnio policjanci wydziału ruchu drogowego z Inowrocławia i pracownicy kolei byli na przejeździe w Chełmcach, w gminie Kruszwica. Funkcjonariusze podkreślają, że pieszy, rowerzysta, a nawet kierowca samochodu, w zderzeniu z pociągiem ma małe szanse na przeżycie. Dlatego uświadamianie uczestników ruchu jest bardzo ważne.

Przejazd kolejowy w Chełmcach jest często przekraczany. Tylko podczas jednej godziny działań, pokonało go 180 uczestników ruchu drogowego. Pracownicy kolei wręczali im ulotki i informatory o przepisach i zasadach pokonywania przejazdów.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjant i SOK w czasie kontroli.
  • Kontrola drogowa policji i SOK.
  • TIR na przejeździe kolejowym.
Powrót na górę strony