Ta Mapa pracuje i każdego dnia się zmienia!
Mowa o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest policyjnym narzędziem odbierającym sygnały od mieszkańców. Kategorii zgłoszeń, w których policja interweniuje jest wiele. W tym zakresie policjanci współdziałają z innymi instytucjami z powodzeniem.
Co zrobić i komu zgłosić sytuacje, które są postrzegane jako uciążliwe społecznie? Jest na to sposób! To Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To policyjne narzędzie działa doskonale i daje efekty wspólnych działań w trosce o bezpieczeństwo.
Kategorie zagrożeń na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to: Akty wandalizmu, Dzikie kąpieliska, Dzikie wysypiska śmieci, Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, Kłusownictwo, Miejsce niebezpieczne na terenach wodnych, Miejsce niebezpieczne na wodach, Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej, Nielegalna wycinka drzew, Nielegalne rajdy samochodowe, Nieprawidłowe parkowanie, Niestrzeżone przejście przez tory, Niestrzeżony przejazd kolejowy, Niewłaściwa infrastruktura drogowa, Niszczenie zieleni, Osoba bezdomna wymagająca pomocy, Poruszanie się po terenach leśnych quadami, Przekraczanie dozwolonej prędkości, Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, Utonięcia, Używanie środków odurzających, Wałęsające się bezpańskie psy, Wypalanie traw, Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, Znęcanie się nad zwierzętami, Zła organizacja ruchu drogowego i Żebractwo.
Musisz wiedzieć, że do tych zgłoszeń można dodać opis, a nawet zdjęcie. Wszystkie sygnały podlegają sprawdzeniu przez policję i weryfikacji. W miejsca zgłoszeń wymagające działań policji, kierowane są i to niejednokrotnie patrole. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, które nie leży w kompetencji policji, jest ono przekierowane do właściwej instytucji.
W powiecie inowrocławskim bardzo dużo dzieje się na drogach. I tu mowa nie tylko o działaniach policyjnych polegających na kontrolach trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów, prędkości z jaką jadą kierujący, czy akcji „Trzeźwy Poranek”. Okres letni to czas także wielu prac polegających na modernizacji dróg, uzupełnianiu oznakowania i itp.
Ostatnio Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu powiadomił policję o uzupełnieniu oznakowania pionowego przy stanowisku dla osób z niepełnosprawnościami w ciągu ul. Narutowicza przy jednej z posesji. Tam został potwierdzony brak znaku pionowego D-18a wraz z tabliczką T-29 (znak z tabliczką, na której namalowany jest symbol osoby z niepełnosprawnością).
Sygnał o braku w oznakowaniu pochodził od mieszkańca, który zaznaczył go na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Warto działać razem z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak