Wiadomości

52-latek usłyszał zarzut za groźby wobec Prezydenta Włocławka

Data publikacji 14.08.2021

Już kilka godzin od zgłoszenia policjanci z Włocławka i Bydgoszczy ustalili mieszkańca Włocławka, który za pomocą wiadomości e-mail groził Prezydentowi Miasta Włocławek. 52-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

W czwartek (12.08.2021) włocławska komenda przyjęła zawiadomienie od Prezydenta Miasta Włocławek o przesłanej we wtorek w godzinach popołudniowych na jego skrzynkę wiadomości, w której osoba groziła mu pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zajmującymi się cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w kilka godzin od zgłoszenia wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z przesłaną wiadomością. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych włocławscy kryminalni postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i zapukali do jednego z mieszkań we Włocławku. Tam zatrzymali do wyjaśnienia sprawy 52-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Natomiast  zabezpieczony sprzęt, w tym: telefony, tablety i komputery zostały przekazane biegłemu do oceny treści w nich zawartych.  

W piątek (13.08.2021) po zebraniu materiału dowodowego kryminalni przedstawili podejrzanemu zarzut związany z groźbami karalnymi i doprowadzili go do prokuratury. Prokurator wobec 52-letniego włocławianina zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za groźby karalne może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony