Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Włocławscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca miasta, który spowodował poważne obrażenia ciała u swojego znajomego. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (16.08.21) około 18.00 we Włocławku. Wówczas policjanci odebrali zgłoszenie o nieporozumieniach pomiędzy dwoma mężczyznami na podwórzu posesji. Po dotarciu na miejsce, policjanci ustalili, że 24-latek, wraz ze swoim 28-letnim znajomym, najpierw wspólnie spożywali alkohol, a następnie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki i bójki. Podczas tego zajścia młodszy z mężczyzn zadał swojemu kompanowi kilka ciosów rozbitą butelką, powodując obrażenia. Poszkodowany trafił do szpitala, a 24-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie posesji i przewieziony do komendy.

Mundurowi zajęli się zbieraniem materiału dowodowego w sprawie, a włocławianin trzeźwiał w policyjnym areszcie, gdyż w chwili zatrzymania miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj (18.08.21) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Tego samego dnia, na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za powyższe przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony