Wiadomości

Odpowie za groźby i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 19.08.2021

Za groźby i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie 27-latek zatrzymany przez grudziądzkich kryminalnych. Sprawca, na klatce schodowej jednego z bloków wielorodzinnych, zaatakował mężczyznę. Sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami.

W niedzielę (15.08.21) grudziądzcy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonego, że na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych na terenie miasta, pewien mężczyzna najpierw groził mu nożem, po czym zranił go, okradł z pieniędzy, a także dokumentów i uciekł. 

Policjanci natychmiast zebrali wstępne dane o sprawcy i przystąpili do jego poszukiwań. Niedługo cieszył się on wolnością, gdyż po kilku godzinach był w rękach mundurowych. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest dobrze znany grudziądzkim organom ścigania z wcześniej popełnianych przestępstw.

Wczoraj (18.08.21), po zebraniu materiału dowodowego, 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto na wniosek śledczych i prokuratora sąd, tego samego dnia, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na dwa miesiące. Sprawcy grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony