Wiadomości

Obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii

Data publikacji 23.08.2021

Troje mieszkańców Torunia ujęło na gorącym uczynku nietrzeźwego kierowcę podróżującego osobowym vw i przekazali policjantom. Ta obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii, bo okazało się, że zatrzymany miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił uprawnienia, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (20.08.21) około 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani we wskazane miejsce w gminie Zbójno policjanci zastali troje mieszkańców Torunia, którzy przekazał im mężczyznę. Kontrola trzeźwości 69-letniego mieszkańca gminy Zbójno wykazała w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. W takim stanie mężczyzna prowadził pojazd, jadąc cała szerokością jezdni i stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Będący świadkami zdarzenia, kobieta i dwaj mężczyźni, którzy podróżowali za nietrzeźwym natychmiast zareagowali. Zatrzymali samochód i zabrali jego kierowcy kluczyki, co udaremniło dalszą jazdę "na podwójnym gazie”.

69-latek stracił od razu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postawa osób, które o sytuacji tej zaalarmowały policję z całą pewnością zasługuje na pochwałę oraz uznanie i jest warta naśladowania.

Pamiętajmy! Reagując w takich sytuacjach przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa i możemy zapobiec ewentualnej tragedii.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony