Wiadomości

Areszt dla włamywacza - recydywisty

Data publikacji 23.08.2021

Nakielscy kryminalni przerwali złodziejski proceder 59-latka, który okradał domy z pieniędzy i biżuterii. Podejrzany usłyszał łącznie aż 10 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

59-latek rozpoczął swoją przestępczą działalność w lipcu. Jeździł po terenie powiatu nakielskiego oraz pilskiego i z przypadkowych mieszkań kradł biżuterię oraz gotówkę. Jak ustalili śledczy, nakielanin okradł pokrzywdzonych na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Personalia podejrzanego ustalili policjanci wydziału kryminalnego z Nakła. 59-latek został zatrzymany w miniony czwartek (19.08.21) w swoim mieszkaniu. Widząc mundurowych na progu drzwi, nie krył zdziwienia.  

Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego w sprawach, śledczy przedstawili podejrzanemu aż 10 zarzutów, w tym włamań, kradzieży i usiłowań przestępstw przeciwko mieniu. Wszystkie zarzucane czyny popełnił w warunkach tzw.: recydywy.


W piątek (20.08.21) z podejrzanym czynności wykonywał prokurator, po czym z dokumentacją dowodową zapoznawał się sąd, który aresztował 59-latka tymczasowo na 3 miesiące. Włamywaczowi - recydywiście grozi nawet 15 lat więzienia.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony